Polska firma Alpinus Chemia Sp. z o.o. nawiązała współpracę z LabVantage Laboratory Information Management Solution

Wed Apr 22 15:23:00 2020

Alpinus Chemia Sp. z o.o. została założona w 2008 roku w branży chemicznej i obecnie rozwija dwa piony: produkcyjny, w którym wytwarzane są wyroby biobójcze, medyczne i chemia przemysłowa i drugi, o charakterze badawczym – gdzie prowadzone są badania z zastosowaniem procesów destylacji, ekstrakcji nadkrytycznej, syntezy, chromatografii rotacyjnej. Badania prowadzone są w najwyższych standardach czystości (clean room), tak aby przyszłe produkty spełniały normy jakościowe substancji farmaceutycznej.

30.03.2020 Alpinus Chemia podpisała umowę z globalną firmą informatyczną LabVantage na wdrożenie systemu informatycznego LabVantage LIMS.
System usprawni pracę trzech laboratoriów, produkcji, badań i laboratorium mobilnego. Umożliwi to ścisłą kontrolę procesów w zakładach zgodnie z wymogami GMP i FDA. Wspólnie z LabVantage zostaną przetestowane i wdrożone najnowsze rozwiązania IT, a Alpinus Chemia stanie się centrum demonstracyjnym LabVantage dla klientów w Europie Środkowej i Wschodniej. System znacznie przyspieszy międzynarodowe projekty badawcze, poprawi funkcjonowanie laboratoriów i przyczyni się do poprawy jakości i bezpieczeństwa badań. 

„Z niecierpliwością czekamy na wdrożenie rozwiązania dla Alpinus Chemia. LabVantage to technicznie nowoczesny i wszechstronny system. Jestesmy przekonani, że bedzie on z sukcesem wspierać działanie Alpinus Chemia w obecnych i przyszłych potrzebach ”- mówi Marjut Pokkinen, CEO Software Point - LabVantage Nordics.

Zapraszamy po więcej informacji:
Bartłomiej Skrzycki, Dyrektor Sprzedaży Polska, bartlomiej.skrzycki@softwarepoint.com 
Alpinus Chemia Sp. z o.o. http://www.alpinuschemia.com/  
LabVantage LIMS https://softwarepoint.com/
LabVantage Polska https://www.labvantage.pl/